Ana menuyu geç or Gec


1976-1999 Yılları Arasında Verilen Kararların Tümünü Kitap Şeklinde İndirebilirsiniz.

Bu sayfada Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Yüksek Seçim Kurulunun verdiği tüm kararları  bulabilirsiniz.Toplam Bulunan Sayfa Sayısı:1      
Karar NoSeçim ve Halkoylaması Yasası Madde NoKarar KonusuKarar Detaylarıİndir
Karar No: 7/1995SHY. Md. 65 ve 73ADAYLIĞINI KOYACAK KİŞİNİN RESMİNİN BULUNDUĞU VE SEÇİMLERE YÖNELİK SEÇMENİN OYUNU O ADAY LEHİNE ETKİLEYEBİLECEK NİTELİKTE OLAN İFADELERİN YER ALDIĞI MATBUA (KİTAP) PROPAGANDA NİTELİKLİDİR VE PROPAGANDA SÜRESİNİN BAŞLAMASINDAN ÖNCE DAĞITIMI PROPAGANDA YASAKLARINA GİRER.

Göster

İndir

Karar No: 9/1995SHY. Md. 58YASANIN 58(2) MADDESİ, CUMHURBAŞKANLIĞI ADAYLIĞI İÇİN BAĞIMSIZ ADAYLARDAN GELECEK BAŞVURULARIN BİZZAT ADAYLAR TARAFINDAN YÜKSEK SEÇİM KURULUNA VERİLECEĞİ ANLAMINDA DEĞİLDİR.

Göster

İndir

Karar No: 28/1995SHY. Md. 11 ve 65İKİNCİ TUR CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMLERİ PROPAGANDA SERBESTLİĞİ VE SÜRESİ.

Göster

İndir

Karar No: 34/1995SHY. Md. 65, 73 ve 167İTİRAZA EKLENEN, İTİRAZ KONUSU GAZETE YAZILARININ FOTOKOPİ OLDUĞU, HANGİ GAZETEYE AİT OLDUĞUNUN AÇIKÇA BELLİ OLMADIĞI VE HANGİ TARİHLİ OLDUĞUNUN GÖZÜKMEDİĞİ GEREKÇELERİNE ATFEN İTİRAZ REDDOLUNUR. KAMUOYU YOKLAMALARI VEYA ARAŞTIRMALARININ YAYIMLANMASI İLE İLGİLİ İLKE KARARI.

Göster

İndir

Karar No: 39/1995SHY. Md. 79 ve 167SEÇİMLERDE TARAFSIZLIĞINI KORUMAK ZORUNDA OLAN KIBRIS TÜRK HAVA YOLLARINA AİT BİLET ÖRNEĞİNİN ADAYLARDAN BİRİ ALEYHİNDE VE DİĞERİ LEHİNDE PROPAGANDA GÖRÜNTÜSÜ YANSITIR ŞEKİLDE DOLDURULARAK GAZETELERDE YAYIMLANMASI DEĞİŞİK TÜRDE BİR PROPAGANDADIR. ANCAK BU PROPAGANDA NİTELİKLİ İLÂNIN, KTHY İLE HERHANGİ BİR İLİŞKİSİ OLDUĞU İZLENİMİNİ VEREBİLECEK NİTELİKTE OLDUĞUNU SÖYLEMEK KESİNLİKLE OLASI DEĞİLDİR.</p<

Göster

İndir

Karar No: 42/1995SHY. Md. 73, 79 ve 167DAĞITILMASININ YASAKLANMASINA KARAR VERİLEN BİR KİTABIN, YASAKLAMA GEREKÇELERİNİ ORTADAN KALDIRAN DEĞİŞİKLİKLER YAPILDIKTAN SONRA, DAĞITILACAĞININ DUYURULMASI ÜZERİNE, DEĞİŞTİRİLMİŞ ŞEKLİNİN DE TOPLATTIRILMASI HUSUSUNDA YAPILAN İTİRAZ REDDOLUNUR.

Göster

İndir

Karar No: 46/1995SHY. Md. 65BİR DERNEĞİN SEÇİMLERDE, PARTİLİ OLSUN VEYA OLMASIN, BELLİ ADAYLARI DESTEKLEMEK AMACINI GÜDEN FAALİYETLERDE BULUNMASI SİYASAL PARTİLER YASASININ 4. MADDESİNE AÇIKTAN AÇIĞA AYKIRI OLDUĞU GİBİ SEÇİMLERİN DÜZEN İÇERİSİNDE YÖNETİMİNE VE DÜRÜSTLÜK İÇERİSİNDE YÜRÜTÜLMESİNE GÖLGE DÜŞÜRÜCÜDÜR.

Göster

İndir

Karar No: 49/1995SHY. Md. 25 ve 157 BİR SANDIK KURULUNUN OLUŞUMUNA DAİR İLÇE SEÇİM KURULUNA ŞİKÂYET YAPILIR ANCAK BU ŞİKÂYET GERİ ÇEKİLİRSE AYNI OLUŞUM İÇİN YÜKSEK SEÇİM KURULUNA İTİRAZ YAPILAMAZ. ÇOK YAKIN BİR GEÇMİŞTE BİR SİYASAL PARTİDEN MİLLETVEKİLİ ADAYI OLARAK SEÇİMLERE KATILAN BİR KİŞİNİN SANDIK KURULU BAŞKANI VEYA ÜYESİ OLARAK ATANMASI SAKINCALIDIR.

Göster

İndir

Karar No: 50/1995 SHY. Md. 65TESCİLİ KKTC’DE OLSUN VEYA OLMASIN KKTC SINIRLARI İÇİNDE FAALİYET GÖSTEREN TÜM DERNEKLERİN, SEÇİMLERİN DÜZEN VE DÜRÜSTLÜK İÇİNDE YAPILMASI AÇISINDAN, 46/1995 SAYILI KARAR KAPSAMINDA MÜTALAA EDİLMELERİ GEREKİR.

Göster

İndir

Karar No: 55/1995SHY. Md. 95OY PUSULASININ ARKASINA VURULAN İLÇE SEÇİM KURULU İLE SANDIK KURULU MÜHÜRLERİ BÖLÜM VEYA YERİNİN SEÇMENLERİ YANILTTIĞI VEYA BİR TÜR PROPAGANDA OLUŞTURDUĞU İDDİASI MESNETSİZDİR.

Göster

İndir

     


Ask Admissions

İletişim

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti
Yüksek Mahkeme
Saray Önü
Lefkoşa Kıbrıs
(+90) 392 612 2000
Daha Fazla Telefon