Ana menuyu geç or Gec


1976-1999 Yılları Arasında Verilen Kararların Tümünü Kitap Şeklinde İndirebilirsiniz.

Bu sayfada Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Yüksek Seçim Kurulunun verdiği tüm kararları  bulabilirsiniz.Toplam Bulunan Sayfa Sayısı:1      
Karar NoSeçim ve Halkoylaması Yasası Madde NoKarar KonusuKarar Detaylarıİndir
9/1993SHY. Md. 37 ve 42ULUSU RUM VE MARONİT DIŞINDA OLAN KKTC YURTTAŞLARI SEÇİM ÇEVRESİNDE İKAMET EDEN SEÇMENLERİN KAYDEDİLDİĞİ FORMA YAZILIRLAR VE SANDIK SEÇMEN LİSTELERİNE KAYDEDİLİRLER.

Göster

İndir

13/1993, 17/1993SHY. Md. 9 ve 58ASKERLİK YOKLAMA BELGESİ ADAYIN SEÇİLEBİLME NİTELİKLERİ TAŞIYIP TAŞIMADIĞINI SAPTAMAYA UYGUN BELGE DEĞİLDİR. SANCAKTARLIKLARCA VERİLMİŞ BULUNAN MÜCAHİT TERHİS BELGELERİ DE YURT ÖDEVİNİN YAPILDIĞINA DAİR GEÇERLİ BELGE OLARAK İŞLEM GÖRÜR.

Göster

İndir

18/1993SHY. Md. 95 ve 96BAŞKA PARTİ AMBLEMLERİNDE BULUNANLAR, AYNEN ALINIP, BİR AMBLEMDE BİRLEŞTİRİLEREK BAŞKA BİR PARTİ AMBLEMİ OLUŞTURULAMAZ.

Göster

İndir

27/1993SHY. Md. 9 ve 16252/1991 SAYILI YASANIN İLERİYE DÖNÜK İŞLERLİĞİ, YÜRÜRLÜĞE GİRDİĞİ TARİHTEN ÖNCEKİ BİRTAKIM OLAYLARA DAYANMAKTA İSE DE BU HUSUS YASANIN GERİYE DÖNÜK UYGULAMA GETİRDİĞİNİ GÖSTERMEZ VE BU GERİYE DÖNÜKLÜK PRENSİBİ İLE ÇATIŞMAZ. İTİRAZ EDENİN MAHKÛM OLDUĞU SUÇUN AF YASALARI SONUCU BÜTÜN NETİCELERİ İLE ORTADAN KALKTIĞINA İLİŞKİN SAVINA GELİNCE; BU HUSUSTA CEZA HUKUKU AÇISINDAN İŞLENEN SUÇUN, MAHKÛMİYET DE DAHİL, BÜTÜN NETİCELERİNİN ORTADAN KALKTIĞINA HERHANGİ BİR KUŞKU MEVCUT DEĞİLDİR. NE VAR Kİ 52/1991 SAYILI YASA İLE GETİRİLEN DEĞİŞİKLİK CEZA HUKUKU ALANINDA OLMAYIP SEÇİM HUKUKU SAHASINDADIR. YASAMA MECLİSİNİN ÇOK AÇIK SEÇİK OLAN “AFFA UĞRAMIŞ OLSALAR DAHİ” SÖZ DİZİSİNİ GEÇMİŞİ DE BİLEREK VURGULAMAK SURETİYLE İLGİLİ MADDEDE KULLANMASI MECLİSİN NİYETİNİ AŞİKÂR BİR ŞEKİLDE ORTAYA KOYMAKTADIR.

Göster

İndir

9/1993SHY. Md. 37 ve 42ULUSU RUM VE MARONİT DIŞINDA OLAN KKTC YURTTAŞLARI SEÇİM ÇEVRESİNDE İKAMET EDEN SEÇMENLERİN KAYDEDİLDİĞİ FORMA YAZILIRLAR VE SANDIK SEÇMEN LİSTELERİNE KAYDEDİLİRLER

Göster

İndir

Karar No: 13/1993, 17/1993SHY. Md. 9 ve 58SANCAKTARLIKLARCA VERİLMİŞ BULUNAN MÜCAHİT TERHİS BELGELERİ DE YURT ÖDEVİNİN YAPILDIĞINA DAİR GEÇERLİ BELGE OLARAK İŞLEM GÖRÜR.

Göster

İndir

Karar No: 18/1993SHY. Md. 95 ve 96BAŞKA PARTİ AMBLEMLERİNDE BULUNANLAR, AYNEN ALINIP, BİR AMBLEMDE BİRLEŞTİRİLEREK BAŞKA BİR PARTİ AMBLEMİ OLUŞTURULAMAZ

Göster

İndir

Karar No: 27/1993SHY. Md. 9 ve 16252/1991 SAYILI YASANIN İLERİYE DÖNÜK İŞLERLİĞİ, YÜRÜRLÜĞE GİRDİĞİ TARİHTEN ÖNCEKİ BİRTAKIM OLAYLARA DAYANMAKTA İSE DE BU HUSUS YASANIN GERİYE DÖNÜK UYGULAMA GETİRDİĞİNİ GÖSTERMEZ VE BU GERİYE DÖNÜKLÜK PRENSİBİ İLE ÇATIŞMAZ İTİRAZ EDENİN MAHKÛM OLDUĞU SUÇUN AF YASALARI SONUCU BÜTÜN NETİCELERİ İLE ORTADAN KALKTIĞINA İLİŞKİN SAVINA GELİNCE; BU HUSUSTA CEZA HUKUKU AÇISINDAN İŞLENEN SUÇUN, MAHKÛMİYET DE DAHİL, BÜTÜN NETİCELERİNİN ORTADAN KALKTIĞINA HERHANGİ BİR KUŞKU MEVCUT DEĞİLDİR. NE VAR Kİ 52/1991 SAYILI YASA İLE GETİRİLEN DEĞİŞİKLİK CEZA HUKUKU ALANINDA OLMAYIP SEÇİM HUKUKU SAHASINDADIR. YASAMA MECLİSİNİN ÇOK AÇIK SEÇİK OLAN “AFFA UĞRAMIŞ OLSALAR DAHİ” SÖZ DİZİSİNİ GEÇMİŞİ DE BİLEREK VURGULAMAK SURETİYLE İLGİLİ MADDEDE KULLANMASI MECLİSİN NİYETİNİ AŞİKÂR BİR ŞEKİLDE ORTAYA KOYMAKTADIR.

Göster

İndir

     


Ask Admissions

İletişim

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti
Yüksek Mahkeme
Saray Önü
Lefkoşa Kıbrıs
(+90) 392 612 2000
Daha Fazla Telefon